Instytut Informacji Naukowej i Bibliologii

Kontaktul. Bojarskiego 1, 87-100 Toruń
tel./fax: +48 56 611 4415
e-mail: inibi@umk.pl
obrazek nr 1 obrazek nr 2 obrazek nr 3
zdjęcie

Nagroda za rozprawę habilitacyjną

Miło nam poinformować, że w ubiegłym tygodniu w siedzibie Instytutu Historii PAN, dr Arkadiusz Wagner otrzymał I Nagrodę w Konkursie "Studiów Źródłoznawczych" im. Profesora Stefana Krzysztofa Kuczyńskiego w kategorii prac ze źródłoznawstwa i nauk pomocniczych historii za rozprawę habilitacyjną o superekslibrisie "Superekslibris polski. Studium o kulturze bibliofilskiej i sztuce od średniowiecza do połowy XVII wieku".

więcej informacji

zdjęcie

Cashflow - zacznij z nami inwestować!

Z okazji uruchomienia w Instytucie Informacji Naukowej i Bibliologii Studenckiego Koła Naukowego Inteligencji Finansowej CASHFLOW, zapraszamy 19 grudnia br. o godz. 11.30 na inaugurujący działalność Koła wykład prowadzony przez maklera giełdowego – Piotra Pawlika, który związany jest z rynkami kapitałowymi od 11 lat, a swoją inwestycyjną drogę rozpoczynał na Wydziale Prawa i Administracji UMK. Spotkanie odbędzie się w sali AB.0.09 Collegium Humanisticum.

więcej informacji

zdjęcie

Wyróżnienie dla katalogu rękopisów

"Katalog rękopisów średniowiecznych Biblioteki Uniwersyteckiej w Toruniu" opracowany przez dr Martę Czyżak przy współpracy dr hab. Moniki Jakubek-Raczkowskiej i dr. Arkadiusza Wagnera otrzymał wyróżnienie KLIO podczas XXVI Targów Książki Historycznej, które odbyły się na Zamku Królewskim w Warszawie w dniach 30 listopada - 3 grudnia 2017 r. Nagroda „KLIO” jest rokrocznie przyznawana przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej polskim autorom popularyzującym historię oraz wydawcom literatury historycznej. Laureatów wyłania niezależne Jury. Nagroda jest wręczana podczas Targów Książki Historycznej. Jest podzielona na kilka kategorii: autorską (indywidualny wkład autora w popularyzację historii); edytorską (dla wydawcy za publikację interesujących serii, cykli itp.) oraz inną, według uznania Jury lub sugestii sponsorów (np. varsaviana).

więcej informacji

zdjęcie

Przystanek Książka

Już po raz trzeci Instytut Informacji Naukowej i Bibliologii UMK w Toruniu zachęca mieszkańców Torunia do wzięcia udziału w przedświątecznej akcji promującej czytelnictwo. Tym razem zapraszamy na „Przystanek Książka”. W dn. 4-18 grudnia br. każdy, kto wsiądzie do nowego, niskopodłogowego tramwaju typu "Swing" będzie miał okazję posłuchać najpopularniejszych cytatów i aforyzmów autorstwa m.in. Jana Sztaudyngera, Stanisława Jerzego Leca czy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. W tej edycji naszego wydarzenia postanowiliśmy zadbać także o pasażerów autobusów. W wielu pojazdach pojawią się plakaty przedstawiające półki z książkami. Zostaną na nich umieszczone specjalne kody, których zeskanowanie umożliwi pobranie wybranej książki za pomocą telefonu i jej przeczytanie.

więcej informacji

zdjęcie

Sztuka autoprezentacji - szkolenie

W ramach współpracy z Biurem Karier UMK, zapraszamy studentów I roku architektury informacji na szkolenie w zakresie aktywizacji zawodowej. Pierwsze spotkanie - "Sztuka autoprezentacji - profesjonalne CV" odbędzie się 9 listopada br. w godz. 9.45-11.15 w sali AB.1.07 (zamiast wykładu). Warsztaty poświęcone będą omówieniu sytuacji na rynku pracy oraz wymagań pracodawców względem osób poszukujących pracy. Ważną częścią szkolenia będzie nauka pisania profesjonalnego CV i listu motywacyjnego pod kątem konkretnej oferty.

więcej informacji

Archiwum wiadomości