Erasmus+ jest programem współpracy między uczelniami. Jest przeznaczony przede wszystkim dla szkół wyższych, ich studentów i pracowników. W niektórych jego akcjach mogą uczestniczyć także inne instytucje, organizacje lub przedsiębiorstwa, które współpracują z uczelniami.

Celem Erasmusa jest podnoszenie jakości kształcenia w krajach uczestniczących w tym programie poprzez rozwijanie międzynarodowej współpracy między uczelniami oraz wspieranie mobilności studentów i pracowników szkół wyższych. Koordynatorką programu Erasmus jest Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

W ramach programu Erasmus+ studenci mogą wyjeżdżać na studia oraz na praktyki. Za granicę można wyjechać w trakcie dowolnego cyklu studiów (licencjackich, magisterskich lub doktoranckich), łącznie na nie dłużej niż 12 miesięcy. Minimalny czas pobytu na studiach wynosi 3 miesiące, a na praktyce - 2 miesiące. Na praktyki student samodzielnie znajduje instytucję przyjmującą, której profil odpowiada jego kierunkowi studiów i oczekiwaniom. Może w tym celu skorzystać z informacji zebranych w ankietach lub portali z ofertami praktyk, a także podpisanych umów bilateralnych przez jednostkę uczelnianą. Rekrutacja na praktyki jest całoroczna.

Więcej informacji:

Our courses for foreign students in 201
6/2017 winter and summer semester

• Departamental coordinator: dr Veslava Osinska - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. is available on Thursday, 10:00-11:30 in  Room C.2.16 / CH.

Instytut Informacji Naukowej i Bibliologii UMK ściśle współpracuje z ośrodkami naukowymi:

Dzięki aktywności pracowników, Instytut współpracuje również z innymi jednostkami naukowymi m.in.: w Amsterdamie, Budapeszcie, Kijowie, Londynie, Oldenburgu, Sofii, Frankfurcie n. Menem, Oslo, Pradze, Wiedniu. Polecamy Państwa uwadze artykuł dotyczący studiowania za granicą w ramach programu Erasmus.

A oto opinie naszych studentek, które uczestniczyły w wymianie międzynarodowej w ramach Erasmusa:

Zapraszamy także do obejrzenia galerii zdjęć dokumentujących pobyt na wymianie studenckiej w Ankarze - autor: Emilia Zdziubany

Prosimy także pozostałych studentów, którzy mieli okazję uczestniczyć w programie ERASMUS+, by podzielili się swoją opinią na temat wyjazdu i kształcenia w ramach współpracy międzynarodowej. Uwagi i spostrzeżenia należy kierować do koordynatora programu.