Tydzień z Internetem
Wpisany przez Administrator    czwartek, 30 marca 2017 07:46

W dniach od 27 marca do 2 kwietnia 2017 r. trwa ogólnoeuropejska kampania Tydzień z Internetem, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania i  korzystania z możliwości rozwojowych, jakie daje Internet. W tym roku w Polsce akcja odbywa się już po raz siódmy. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów to „e-Pasjonaci”, czyli spotkania dla różnych grup wiekowych, w szczególności dorosłych, planujących rozpocząć działania związane z aktywnością zawodową i edukacyjną z wykorzystaniem sieci. Z tej okazji dr Magdalena Cyrklaff zorganizowała spotkania z grupami seniorów z zaprzyjaźnionych organizacji pozarządowych w Toruniu, w ramach których uczestniczyli oni wraz ze studentami kierunku architektura informacji w konkursie wiedzy o znajomości blogosfery. Dodatkowymi atrakcjami spotkań były wystąpienia lokalnych blogerek, które opowiadały o swoich doświadczeniach związanych z rozpoczynaniem działalności blogerskiej. Zarówno goście, jak i studenci zdobyli dzięki imprezie nowe i praktyczne informacje o tym, w jaki sposób przygotować się do założenia bloga, jakich narzędzi oraz zasobów do tego użyć i skąd czerpać wskazówki i inspiracje do rozwoju swoich pomysłów.