Bajkoterapia w przedszkolu
PDF
Wpisany przez Administrator    wtorek, 26 czerwca 2012 07:47

Przenosząc się do Planety Holo, my, studentki informacji naukowej i bibliotekoznawstwa oraz pedagogiki, w ramach wolontariatu „FLANDRIA” w baśniowych powiewkach (włosy Holinków z Opowieści z Planety Holo) poprowadziły cykl spotkań bajkoterapeutycznych w przedszkolu „Alfik” w Toruniu. Współpracowałyśmy z 5-letnimi przedszkolakami, a głównym tematem, z jakim się zmierzyłyśmy się, były lęki dziecięce – w tym wypadku lęk przed pobytem w szpitalu. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w spotkaniach. Przede wszystkim słuchały bajek oraz rozmawiały z nami na trudne tematy z nimi związane, takie jak choroba, operacja, czy nawet śmierć. Co my możemy powiedzieć od siebie, jako prowadzące bajkoterapię z dziećmi w przedszkolu? Podobała nam się ich radość, kiedy mogły sie przebierać w stroje, rozpoznawać narzędzia lekarskie czy uczyć się, co trzeba zrobić w razie wypadku. Cieszyło nas bardzo, kiedy widziałyśmy, że nas pamiętały i wydaje nam się, że z niecierpliwością czekały na kolejne bajki oraz atrakcje z nimi związane.

 

Więcej
 
Animujemy w przedszkolu
PDF
Wpisany przez Administrator    wtorek, 19 czerwca 2012 22:43
 „Książeczka od żaka dla przedszkolaka” - z takim hasłem odbyła się akcja studentów Instytutu Informacji Naukowej i Bibliologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, która miała przybliżyć dzieci do książek.
W minionym tygodniu grupa studentów z Instytutu Informacji Naukowej i Bibliologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika przeprowadziła pierwszą część projektu pt. „Książeczka od żaka dla przedszkolaka” realizowanego w ramach przedmiotu „Animacja życia społecznego” prowadzonego przez dra Tomasza Kruszewskiego. Ta część projektu polegała na przeczytaniu bajki przez Panią Dominikę Miękus, aktorkę Teatru Baj Pomorski, dzieciom z Przedszkole Miejskiego nr 17. Oprócz tego opowiedziała dzieciom również o swojej pracy, jak i o samym teatrze. Na koniec spotkania dzieci otrzymały książeczki zawierające legendy toruńskie. Druga część projektu, przewidziana na cieplejszy okres, będzie polegała na zabraniu grupy przedszkolaków do gmachu Biblioteki Głównej UMK, by mogły obejrzeć bibliotekę swoich starszych kolegów i koleżanek. Wszystkich chętnych do zapoznania się z krótką relacją z pierwszej części projektu zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku na stronie Telewizji Internetowej UMK (UMK News 10/2011-2012).
 
«pierwszapoprzednia11121314następnaostatnia»