Tydzień z Internetem
PDF
Wpisany przez Administrator    czwartek, 30 marca 2017 07:46

W dniach od 27 marca do 2 kwietnia 2017 r. trwa ogólnoeuropejska kampania Tydzień z Internetem, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania i  korzystania z możliwości rozwojowych, jakie daje Internet. W tym roku w Polsce akcja odbywa się już po raz siódmy. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów to „e-Pasjonaci”, czyli spotkania dla różnych grup wiekowych, w szczególności dorosłych, planujących rozpocząć działania związane z aktywnością zawodową i edukacyjną z wykorzystaniem sieci. Z tej okazji dr Magdalena Cyrklaff zorganizowała spotkania z grupami seniorów z zaprzyjaźnionych organizacji pozarządowych w Toruniu, w ramach których uczestniczyli oni wraz ze studentami kierunku architektura informacji w konkursie wiedzy o znajomości blogosfery. Dodatkowymi atrakcjami spotkań były wystąpienia lokalnych blogerek, które opowiadały o swoich doświadczeniach związanych z rozpoczynaniem działalności blogerskiej. Zarówno goście, jak i studenci zdobyli dzięki imprezie nowe i praktyczne informacje o tym, w jaki sposób przygotować się do założenia bloga, jakich narzędzi oraz zasobów do tego użyć i skąd czerpać wskazówki i inspiracje do rozwoju swoich pomysłów.

 
Konferencja zakończona
PDF
Wpisany przez Administrator    wtorek, 28 marca 2017 00:00

W imieniu Komitetu Organizacyjnego pragniemy Państwu gorąco podziękować za uczestnictwo w konferencji "Wizualizacja Informacji w Humanistyce", podzielenie się z nami swoją wiedzą, przyłożenie się do przygotowania prezentacji z obowiązkowymi elementami graficzno-wizualnymi i przesłanie materiałów na czas. Ostateczny termin nadsyłania tekstów przesuwamy na koniec marca. Szczególne podziękowania kierujemy do prowadzących warsztaty za profesjonalizm i gotowość podzielenia się wiedzą oraz jak zasugerowali pewni uczestnicy, za wyrozumiałość dla początkujących. Dziękujemy naszemu złotemu sponsorowi, Clarivate Analytics za bardzo profesjonalny i przystępnie przeprowadzony warsztat naukometryczny, a także za zasianie nadziei na zmiany w ewaluacji badań humanistycznych i społecznych. Dziękujemy także pozostałym sponsorom za wkład w organizowanie konferencji oraz zaprezentowanie przez Wydawnictwo Naukowe PWN ważnych dla naukowców treści o współczesnych formach publikowania.

Więcej
 
Drzwi Otwarte na WNH
PDF
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 13 marca 2017 08:27

Wydział Nauk Historycznych w dniach 21-22 marca br. organizuje "Drzwi Otwarte" pod hasłem „Pierwszy Dzień Wiosny na WNH”. To doskonała okazja do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną. Przygotowaliśmy dla wszystkich zainteresowanych bogaty program wydarzeń, a wśród nich m.in. wykłady, prelekcje, warsztaty, pokazy, wystawy, konkursy (regulaminy dostępne tutaj). Większość z nich odbędzie się w siedzibie Wydziału Nauk Historycznych w Collegium Humanisticum UMK (ul. W. Bojarskiego 1). Specjalne pokazy zostaną zaprezentowane w Instytucie Archeologii UMK przy ul. Szosa Bydgoska 44/48. Szczegółowe informacje znajdują się w harmonogramie „Drzwi Otwartych”. Zwracamy uwagę na konieczność rezerwacji miejsc w przypadku większości wydarzeń - p. Małgorzata Lewandowska: tel. 056-611-37-13 - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Więcej
 
Nowe Koło Naukowe
PDF
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 13 marca 2017 12:45

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 10 marca br. na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oficjalnie powstało Studenckie Koło Naukowe Architektury Informacji przy Instytucie INiB UMK, którego opiekunem została dr Natalia Pamuła-Cieślak. Koło stawia przede wszystkim na działalność online. W sferze zainteresowań jego członków znajduje się rozwój naukowy i zawodowy. Nieodłącznym elementem działalności ma być dotarcie do odbiorcy poprzez social media (relacje z wydarzeń związanych z działalnością koła oraz naszego instytutu, śledzenie trendów związanych z architekturą informacji, czy współdzielenie się ciekawymi informacjami branżowymi). Uczestnicy przewidują udział w konferencjach, targach pracy i warsztatach oraz organizowanie spotkań ze specjalistami z dziedzin związanych z architekturą informacji. Do współpracy zapraszają wszystkich chętnych, także spoza naszego wydziału.

Więcej
 
Information Architecture Day 2017
PDF
Wpisany przez Administrator    środa, 15 lutego 2017 15:10

20 lutego 2017 r. obchodzimy II Światowy Dzień Architektury Informacji (II World Information Architecture Day). W związku z tym, że Instytut Informacji Naukowej i Bibliologii UMK jest jednym z niewielu ośrodków prowadzących w Polsce studia w zakresie architektury informacji, postanowiliśmy aktywnie włączyć się w obchody tego święta. Jak wygląda proces projektowania? Jak sprawdzić które pomysły są dobre a które nie? Jakie błędy najczęściej popełniają twórcy aplikacji mobilnych oraz serwisów internetowych? Jakie znaczenie w tworzeniu serwisów ma treść, a jaką rolę odgrywa forma? O tym między innymi porozmawiamy w trakcie spotkań, które odbędą się 23 lutego br. o godz. 10.00 w sali AB.0.09. Zapraszamy!

 

Więcej
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»