Konferencja zakończona
PDF
Wpisany przez Administrator    środa, 29 stycznia 2014 11:03

Instytut Informacji Naukowej i Bibliologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu zorganizował w dniach 23–24 października 2014 r. w Toruniu, IV Ogólnopolską Konferencję Naukową „Niewygodne dla władzy”. Ograniczanie wolności słowa na ziemiach polskich od wieku XIX do czasów współczesnych. Intencją organizatorów było poznanie mechanizmów służących kontroli słowa, praktycznych przejawów działalności organów władzy za tę kontrolę odpowiedzialnych oraz możliwych skutków wprowadzanych ograniczeń. W zakres konferencji wpisała się prezentacja stanowisk twórców, redaktorów, wydawców i bibliotekarzy wobec tego rodzaju praktyk. Dziękujemy wszystkim referentom oraz gościom za przybycie. Mamy nadzieję, że spotkamy się z Państwem w kolejnej odsłonie cyklu NIEWYGODNE DLA WŁADZY za dwa lata. Galeria zdjęć z konferencji znajduje się tutaj.

 
Wyniki wyborów
PDF
Wpisany przez Administrator    czwartek, 16 października 2014 09:17

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że w wyniku przeprowadzonych wyborów, głosami 33 studentów kierunku zarządzanie informacją i bibliologia, do Rady Instytutu IINiB na przedstawicieli studentów wybrani zostali: Katarzyna Fryszkowska z II roku studiów uzupełniających oraz Marcin Karwowski ­ - uczestnik studiów doktoranckich z zakresu biblio- i informatologii. Liczba głosów oddanych na poszczególnych kandydatów wyniosła:

  • Marcin Karwowski (studia doktoranckie) – 23
  • Katarzyna Fryszkowska (II UM – specjalizacja: biblioterapia i prasoznawstwo) – 17
  • Weronika Korga (I UM ­- specjalizacja: zarządzanie informacją i biblioterapia) – 11
  • Aleksandra Kadzidłowska (II LIC) – 8
  • Karolina Zarzycka (I UM - specjalizacja: zarządzanie informacją i prasoznawstwo) – 6

Komisję Skrutacyjną tworzyli: przewodnicząca: dr Dorota Degen; członkowie: dr Wanda A. Ciszewska, dr Natalia Pamuła-Cieślak, mgr Przemysław Krysiński, sekretarz: dr Małgorzata Kowalska.

 
Pierwsza w Polsce Konferencja Oprawoznawcza zakończona
PDF
Wpisany przez Administrator    piątek, 12 lipca 2013 11:29

W dniach 26-27 czerwca 2014 Instytut Informacji Naukowej i Bibliologii UMK oraz Biblioteka UMK zorganizowali I Ogólnopolską Konferencję Oprawoznawczą "Tegumentologia polska dzisiaj", na której gościli naukowcy, bibliotekarze i archiwiści, jak również szerokie kręgi miłośników książki, w tym zwłaszcza kolekcjonerzy-bibliofile i antykwariusze. Konferencję objęła patronatem honorowym Pani Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Prof. Lena Kolarska-Bobińska. Więcej informacji na stronie: www.inibi.umk.pl/tegumentologia. Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za przybycie.

Polecamy wywiad na stronie Polskiej Agencji Prasowej oraz galerię zdjęć z konferencji.

 
Biblioterapia - nowa książka!
PDF
Wpisany przez dr hab. Tomasz Kruszewski    środa, 11 czerwca 2014 13:38

Właśnie ukazałą się kolejna monografia dotycząca biblioterapii. Toruński ośrodek podtrzymuje wieloletnie tradycje badawcze nad zastosowaniem biblioterapii w rozwiązywaniu problemów społecznych, potwierdzając, że jego rola w tym zakresie jest w naszym kraju wiodąca.

Tym razem polecamy lekturę autorstwa Dr Magdaleny Cyrklaff Biblioterapia w edukacji z zakresu profilaktyki uzależnień i promocji zdrowia.

Więcej o książce:

http://www.wydawnictwoumk.pl/prod_74580_Biblioterapia_w_edukacji_z_zakresu_profilaktyki_uzaleznien_i.html

 
Amazonki z wizytą w IINiB UMK
PDF
Wpisany przez Administrator    wtorek, 03 czerwca 2014 13:13

Studenci II roku Zarządzania Informacji i Bibliologii zapraszają wszystkich zainteresowanych na spotkanie odnośnie profilaktyki raka piersi, które odbędzie się dnia 9 czerwca br. o godz. 16:00 w sali audytoryjnej (nr 8) Biblioteki Głównej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Spotkanie poprowadzą Panie ze Stowarzyszenia Amazonki. Zapraszamy!

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»