Ukryty Internet już w sprzedaży
PDF
Wpisany przez Administrator    czwartek, 26 lutego 2015 14:46

Ukazała się książka dr Natalii Pamuły-Cieślak „Ukryty Internet jako przedmiot edukacji informacyjnej”. Publikacja dotyka obecnie ważnego problemu edukacji informacyjnej w zakresie korzystania z zasobów tzw. Ukrytego Internetu, traktowanego do tej pory w polskim systemie edukacyjnym  powierzchownie. Autorka zwraca uwagę nie tylko nad wagę tego problemu, lecz także wychodzi z propozycją projektu edukacyjnego pozwalającego wypełnić tę lukę w polskim  systemie edukacyjnym. Poza tym jest to jedna z nielicznych książek na ten temat, która zawiera cenną refleksję nad tym problemem w kontekście ograniczania się do stosowania tylko tzw. powierzchniowych systemów wyszukiwawczych w Internecie. Książka dostępna jest w formie tradycyjnej i elektronicznej. Można ją nabyć w księgarni uniwersyteckiej lub na stronie naszego wydawnictwa.

 
Człowiek - Nauka. Technologia. Informacja
PDF
Wpisany przez Administrator    środa, 18 marca 2015 08:15

Szanowni Państwo! W imieniu Studencko Doktoranckiego Koła Naukowego ePRINT działającego przy Instytucie Informacji Naukowej i Bibliologii UMK serdecznie zapraszamy do udziału w I Ogólnopolskiej Studencko - Doktoranckiej Konferencji Naukowej "Człowiek - Nauka. Technologia. Informacja", która odbędzie się 20 marca w godzinach 9:00-17:00, w Sali Rady Wydziału Nauk Historycznych (Collegium Humanisticum, C.0.39). Szczególnej uwadze polecamy program konferencji oraz sylwetki prelegentów wraz z abstraktami wystąpień. Więcej informacji dotyczących tego wydarzenia znajduje się na stronie: http://konferencja.strikingly.com oraz w serwisie Studencko Doktoranckiego Koła Naukowego ePRINT: http://sdkn.strikingly.com. Zapraszamy!

 
Książka Prof. Janusza Tondela nagrodzona
PDF
Wpisany przez Administrator    piątek, 20 marca 2015 16:54

Z radością informujemy, że Wydawnictwo Naukowe UMK otrzymało wyróżnienie w Konkursie na Najtrafniejszą Szatę Edytorską Książki Naukowej za pracę prof. Janusza Tondela "Między książką a sztuką. Eugeniusza Przybyła, toruńskiego bibliofila i malarza, pasje i rozczarowania" (projekt okładki, kart działowych i napisów Piotr Gojowy, przy współudziale Romana Tondela). Dyplom i puchar wręczono 18 marca 2015 r. podczas inauguracji XXI Wrocławskich Targów Książki Naukowej. W konkursie wzięło udział 56 tytułów nadesłanych przez 24 wydawnictwa z całej Polski. Komisja konkursowa oceniała książki pod względem adekwatnej do treści szaty edytorskiej, układu typograficznego, ilustracji, okładki. Jury Konkursu na Najtrafniejszą Szatę Edytorską Książki Naukowej: prof. Eugeniusz Rusiński (przewodniczący), prof. Paweł Banaś, red. Jolanta Domaradzka, prof. Małgorzata Komza, dyr. Jakub Kortyka, red. Katarzyna Kaczorowska, prof. Wojciech Zawadzki.

 
Uprawnienia dla WNH
PDF
Wpisany przez Administrator    czwartek, 04 grudnia 2014 09:09

Zgodnie z decyzją Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów z dn. 24 listopada 2014 Wydział Nauk Historycznych UMK uzyskał uprawnienia do nadawanie stopnia doktora habilitowanego nauk humanistycznych w dyscyplinie bibliologia i informatologia.

 
Coaching - po raz pierwszy u nas!
PDF
Wpisany przez dr hab. Tomasz Kruszewski    środa, 10 grudnia 2014 16:55

Miło nam poinformować, że od nowego roku akademickiego na specjalności biblioterapeutycznej pojawią się zajęcia z coachingu. Jesteśmy pierwszymi, którzy oferują tego rodzaju warsztaty na UMK w Toruniu za darmo! Na razie będzie to skromna liczba godzin, ale z roku na rok będziemy chcieli poszerzać ofertę z zakresu treningów umiejętności miękkich. Już teraz zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»