Studia edytorskie 2015/16
PDF
Wpisany przez Administrator    piątek, 10 lipca 2015 00:00

Informujemy, że rozpoczęła się rekrutacja na Studia Podyplomowe w Zakresie Edytorstwa Komputerowego, które dostarczą niezbędnej wiedzy, umiejętności i kompetencji w zakresie profesjonalnego i zawodowego opracowania dokumentów tekstowych. W programie studiów położono nacisk na praktyczne zaznajomienie słuchaczy z programami do elektronicznej edycji z wykorzystaniem ich możliwości w przygotowaniu publikacji zarówno drukowanych, jak i elektronicznych. Wiedza z technologii prepress i obsługi programów desktop publishing pozwoli na przygotowanie i opracowanie profesjonalnych materiałów informacyjnych i promocyjnych z wykorzystaniem zasad projektowania edytorskiego. Program studiów obejmuje także zagadnienia związane z zastosowaniem najbardziej rozpowszechnionych technologii do publikacji informacji na stronach internetowych. Zajęcia rozpoczynają się w październiku 2015 r. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie: www.inibi.umk.pl/edytorstwo oraz na Facebooku. Zapraszamy!

 
Konferencja zakończona
PDF
Wpisany przez Administrator    piątek, 26 czerwca 2015 00:00

Zakończyła się II. Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Homo communicativus. Przestrzeń informacyjna współczesnej nauki", zorganizowana w Toruniu przez Instytut INiB UMK w dniach 25-26. czerwca 2015 r. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem sprawowała Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Lena Kolarska-Bobińska. Celem konferencji było przedstawienie najnowszych badań dotyczących nowych kanałów informacji i komunikacji w nauce i ich wykorzystania, indywidualnej przestrzeni informacyjnej naukowców, zagadnień związanych z oceną publikacji naukowych oraz naukowych zasobów informacyjnych. Bardzo ważna była też dyskusja związana z usługami informacyjnymi i ich wykorzystaniem w różnych dziedzinach naukowych. Wszystkim uczestnikom chcielibyśmy serdecznie podziękować za tak liczny udział w tym wydarzeniu oraz zaprosić na kolejną odsłonę HOMO COMMUNICATIVUS za dwa lata. Przypominamy o przesyłaniu tekstów wystąpień do 15. września br. na adres sekretarzy naukowych konferencji - dr Natalii Pamuły-Cieślak - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. i dra inż. Mariusza Jarockiego - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Więcej informacji znajduje się na stronie poświęconej konferencji: www.inibi.umk.pl/homocommunicativus2.

 
Łączymy pokolenia
PDF
Wpisany przez Administrator    środa, 20 maja 2015 09:18

Serdecznie zapraszamy na Turniej Scrabble. Główną ideą jest integracja międzypokoleniowa. Projekt jest realizowany przez studentki naszego kierunku. Impreza odbędzie się 3. czerwca 2015 r. o godz. 17.00 w klubie "Od Nowa".

 
Spotkanie autorskie
PDF
Wpisany przez Administrator    poniedziałek, 13 kwietnia 2015 06:55

Biblioteka Uniwersytecka w Toruniu oraz Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy BU UMK zapraszają na promocję książki prof. Janusza Tondela "Między książką a sztuką. Eugeniusza Przybyła, toruńskiego bibliofila i malarza, pasje i rozczarowania". Spotkanie odbędzie się 12. maja o godz. 13.00 w ramach XII. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Jako zapowiedź tego wydarzenia polecamy wywiad z autorem publikacji pod adresem: http://www.tvtorun.net/movie/show?id=6749. O Eugeniuszu Przybyle i wydawnictwie na temat toruńskiego bibliofila i malarza rozmawia z prof. Januszem Tondelem redaktor Telewizji Toruń - Ewa Jarczyk.

 
Staż zawodowy
PDF
Wpisany przez Administrator    wtorek, 07 kwietnia 2015 10:03

Instytut Informacji Naukowej i Bibliologii UMK w Toruniu nawiązał współpracę z firmą TABULUS, zajmującą się profesjonalnym zarządzaniem dokumentacją. Wspólnie stworzyliśmy unikatowy staż zawodowy, który będzie realizowany z Tabulusem. Oferta skierowana jest przede wszystkim do studentów II roku lic. Realizacja stażu "Zarządzanie informacją" przewidziana jest dla 4 osób w okresie od 27.07 do 07.08.2015 r. w Rawie Mazowieckiej (siedzibie Organizatora). Firma zapewnia transport i zakwaterowanie dla naszych stażystów. O wyżywienie muszą zadbać we własnym zakresie. Szczegóły zostaną przedstawione na spotkaniach z przedstawicielem Tabulusa we wtorek (14.04) o godz. 11.30 i 13.30 w sali 139. Więcej informacji o naszym Partnerze: http://www.tabulus.eu.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»