Konferencja oprawoznawców zakończona
PDF
Wpisany przez Administrator    środa, 03 lutego 2016 07:50

18 listopada zakończyła się II Ogólnopolska Konferencja Oprawoznawcza "Introligatorzy i ich klienci", którą współorganizował nasz Instytut oraz Książnica Kopernikańska w Toruniu. Na imprezę przybyło ponad 60 prelegentów i słuchaczy z rozmaitych ośrodków naukowych w Polsce (oraz gościnnie – z Czech). Toczące się obrady udowodniły rosnące znaczenie tegumentologii w dyskursie nauk humanistycznych, a jednocześnie prekursorską i wiodącą pozycję, jaka na tym polu zajmuje nasza placówka. W zgodnej opinii uczestników imprezy palącym postulatem winno być kontynuowanie tego rodzaju przedsięwzięć, stawiających sobie za cel m.in. pogłębienie wiedzy o ogromnych zasobach dawnych opraw w kolekcjach instytucjonalnych i prywatnych.

 
Nagrody dla naszych pracowników
PDF
Wpisany przez Administrator    piątek, 28 października 2016 07:14

26 października br. w Collegium Maximum UMK miała miejsce uroczystość wręczenia nagród JM Rektora UMK. Wśród nagrodzonych było także grono pracowników naszego Instytutu: prof. dr hab. Grażyna Gzella, dr hab. Ewa Głowacka, prof. UMK, dr hab. Wanda Ciszewska, dr hab. Tomasz Kruszewski, dr inż. Mariusz Jarocki oraz dr Natalia Pamuła-Cieślak. Nagrodę za całokształt osiągnięć naukowo-badawczych odebrał także prof. dr hab. Janusz Tondel. Szczegółowe informacje oraz fotorelację z wydarzenia można znaleźć tutaj.

 
Open Access Week 2016
PDF
Wpisany przez Administrator    czwartek, 13 października 2016 11:15

Instytut Informacji Naukowej i Bibliologii UMK w Toruniu zaprasza na "Tydzień Otwartej Nauki", który odbędzie się w dniach 24-28 października 2016 r. W tym roku hasłem przewodnim imprezy jest "Open in Action". Z tej okazji na całym świecie przygotowuje się szereg imprez, akcji, zdarzeń i kampanii promujących otwarty dostęp do zasobów nauki. Jak co roku w Polsce, także wiele się wydarzy na polskich uczelniach. Nasz Instytut przygotował prelekcje i warsztaty popularyzujące ruch Open Access. Koordynatorem wydarzenia jest dr Natalia Pamuła-Cieślak. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w programie imprezy. Serdecznie zapraszamy!

 
Architektura informacji - nowy kierunek
PDF
Wpisany przez Administrator    wtorek, 26 kwietnia 2016 21:30

Miło nam poinformować, że już od nowego roku akademickiego 2016/17 w naszej ofercie znajdzie się nowy kierunek studiów - ARCHITEKTURA INFORMACJI. Studia pozwolą na zdobycie umiejętności w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Zostały stworzone z myślą o tych, którzy swoją przyszłość planują związać z projektowaniem, tworzeniem, publikowaniem, przetwarzaniem, wyszukiwaniem, oceną i selekcją informacji. Stawiamy przede wszystkim na umiejętności praktyczne, których nabycie pozwoli znaleźć atrakcyjną pracę w sektorze usług informacyjno-komunikacyjnych.

Nasze studia umożliwią Ci zdobycie wielu kompetencji, które są cenione przez pracodawców. Nauczymy Cię profesjonalnego wyszukiwania informacji oraz metod wizualizacji danych. Poznasz najnowsze sposoby tworzenia i projektowania serwisów internetowych. Będziesz potrafił samodzielnie przygotowywać i edytować dokumenty elektroniczne (blogi, czasopisma, publikacje reklamowe). Program studiów zawiera szereg treści poświęconych komunikacji wizualnej, cyberbezpieczeństwu, serwisom i inicjatywom społecznościowym, nowoczesnym technologiom i mediom. Nauczysz się autoprezentacji, współpracy w zespole, realizacji projektów, budowania pozytywnych relacji interpersonalnych i skutecznego komunikowania się. Treści nauczania są dostosowane do potrzeb, zarówno osób rozpoczynających swoją edukację w tym zakresie, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników, chcących poszerzyć swoje kompetencje i zainteresowania.

 
Szkolenie - planowanie kariery
PDF
Wpisany przez Administrator    wtorek, 27 września 2016 13:05

Instytut Informacji Naukowej i Bibliologii nawiązał współpracę z Biurem Karier UMK. W ramach porozumienia organizowane są szkolenia w zakresie aktywizacji zawodowej naszych studentów. Pierwsze spotkanie w nowym roku akademickim - "Efektywne planowanie swojej kariery" dla studentów III roku zarządzania informacją i bibliologii odbędzie się 4.10.2016 r. o godz. 9.00 w sali C.0.37 (parter). Zajęcia umożliwią m.in.: zdobycie wiedzy na temat sytuacji na rynku pracy oraz wymagań pracodawców, poznanie metod szukania pracy i zdobywania doświadczenia oraz pokażą, jak rozpoznać swoje mocne i słabe strony pod kątem kompetencji zawodowych. Studenci będą mogli także zdobyć wiedzę w zakresie przygotowania CV i listu motywacyjnego pod kątem konkretnej oferty. Po zajęciach każdy uczestnik uzyska możliwość rejestracji w serwisie Biurze Karier UMK oraz będzie mógł umówić się na spotkanie z doradcą zawodowym. Zajęcia zakończą się wydaniem zaświadczenia.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»